Czym jest zielona karta i w jaki sposób można ja zdobyć?

Zielona kartą zwyczajowo określa się wizy imigracyjne do Stanów Zjednoczonych, a ich zdobycie dla wielu obywateli innych krajów od dawna jest jednym z największych marzeń. To cos znacznie większego, niż wiza turystyczna, studencka czy na leczenie – dzięki niej otwierają się przed tobą niezliczone możliwości. Nie jest jednak łatwo zdobyć taka zielona kartę.  „Green Card” daje nie tylko możliwość stałego pobytu na terenie USA, ale również daje praktycznie większość praw, jakie mają zasiedziali obywatele tego kraju. Jest więc bardzo łakomym kąskiem, jeśli chodzi o  tych, którzy chcą zmienić swoje obecne miejsce zamieszkania i legalnie zacząć lepsze, dostatniejsze życie na zupełnie innych warunkach.

Kabiny dla palaczy
http://www.pro-city.pl/kabiny-palaczy.html
Oferujemy produkty francuskiej marki PRO-CITY.
Wiaty i kabiny dla palaczy.

Jedynym ograniczeniem jest czynne i bierne prawo wyborcze – poza tym posiadacz zielonej karty może na terenie Stanów pracować, swobodnie mieszkać, poruszać się pomiędzy poszczególnymi stanami, może wyjeżdżać i wracać, może także zacząć studiować na wybranej uczelni w kraju. Jeśli taka osoba ma ochotę wyjechać do kraju, z jakim USA ma podpisana umowę o bezwizowości, również może z tego przywileju skorzystać.

Wszystko w jednym

To nie koniec zalet – posiadacz zielonej karty ma możliwość korzystania również ze wszystkich przywilejów socjalnych, zasiłków, dofinansowań, mają możliwość kształcenia się w dowolnym miejscu czy korzystania z usług zdrowotnych na terenie kraju. Są również wystarczającym poręczeniem dla członków rodziny starających się o przyjazd czy o wizę do tego kraju. Co lepsze, zielona karta wydawana jest bez żadnych ram czasowych ani limitów. To także możliwość starania się o obywatelstwo w Stanach Zjednoczonych – wystarczy przez pięć lat mieszkać na ich terenie  i normalnie żyć – po tym czasie swobodnie można ubiegać się o nadanie obywatelstwa amerykańskiego.

Kto i jak może uzyskać zieloną kartę?

Chyba wciąż najpopularniejszym sposobem jest uzyskanie zielonej karty w drodze loterii, organizowanej przez rząd Stanów Zjednoczonych. Każdy, kto jest zainteresowany oraz spełnia określone wymagania, może złożyć swój wniosek za pomocą strony internetowej, każdy może również wygrać. Samo wylosowanie jest kwestia absolutnego przypadku – każdego roku wybieranych jest pięćdziesiąt tysięcy osób z sześciu regionów świata. Ci bez żadnych zobowiązań po prostu otrzymują zieloną kartę, którą mogą wykorzystać na budowanie nowego, lepszego świata i ewentualne sprowadzanie do siebie kolejnych członków swojej rodziny. Dużą liczbę mieszkańców tego państwa stanowią właśnie imigranci, którzy od lat próbują wszelkich sposobów na dostanie się  do tej krainy mlekiem i miodem płynącej.

Loteria o zieloną kartę to loteria ciesząca się powodzeniem od bardzo dawna i dająca realne szanse na polepszenie swojego dotychczasowego życia. Najważniejsze jednak to zdobycie odpowiednich informacji na temat warunków, jakie należy spełniać, żeby móc zostać wybranym czy w ogóle do niej przystąpić. Warto również wcześniej poczytać doświadczenia i informacje innych osób, które już z tej możliwości skorzystały.

Podobne artykuły