Loteria o zielona kartę – o co w niej chodzi?

Dla większości ludzi marzących o doskonałych zarobkach i naprawdę dobrych warunkach do życia marzy jednocześnie o przeniesieniu się do Ameryki – tam wydaje się być wszystko lepsze, chleb smaczniejszy, woda lepiej gasząca pragnienie. W zasadzie każda osoba, spełniająca oczywiście odpowiednie warunki, jest w stanie wziąć udział w loterii, w której każdego roku pięćdziesiąt tysięcy wylosowanych w systemie komputerowym ludzi z sześciu kontynentów jest w stanie zacząć swoją nową, lepszą wersje życia.

Fotkom
https://www.fotkom.com.pl
Profesjonalna oprawa obrazów w Warszawie.
Wydruki na płótnie, oprawy i ramy do luster.

Zielona Karta jest bardzo atrakcyjna – daje w zasadzie wszystkie te same prawa, które posiadają obywatele, poza dwoma: czynnym oraz biernym prawem wyborczym. Poza tym mogą uczyć się swobodnie, mieszkać, a nawet podróżować oraz bezwizowo wyjeżdżać oraz wracać na teren USA. To rzecz, o której marzy naprawdę spora ilość ludzi w różnych rejonach świata.

Dla kogo jest loteria?

W loterii może wziąć udział każdy, kto znajduje się na liście państw wymienionych w warunkach uczestnictwa.  Co ważne, nie ma znaczenia obecne miejsce zamieszkania, a więc również osoby przebywające na emigracji w jakimś innym państwie także mają szansę na zwycięstwo.  Żeby spełniać warunki zielonej karty , trzeba posiadać również odpowiednie wykształcenie – minimum średnie, przy czym nie trzeba przedstawiać zaświadczenia ze zdanego egzaminu maturalnego, ale samo zaświadczenie ukończenia szkoły średniej. Do USA przyjmowane są także jedynie osoby, które w ciągu ostatnich dwóch lat przepracowały minimum dwa lata w jednym z zawodów, jakich przedstawicieli USA widziałoby najchętniej w swoich szeregach. Tutaj jest jednak mała pułapka – na liście znajdują się jedynie zawody wymagające uzyskania wyższego wykształcenia – ci ze średnim w takiej sytuacji odpadają niemal automatycznie. Nie trzeba jednak wykazywać znajomości języka angielskiego, nie ma również żadnych ograniczeń wiekowych – zarówno górnych, jak i dolnych.

Rozmowa kwalifikacyjna

Jako, że nie każdy dokładnie czyta warunki przystąpienia do loterii na przykład z braku znajomości odpowiedniego poziomu języka angielskiego, rozmowa w konsulacie ma być weryfikacyjną dla wszystkich warunków, jakie obowiązują w loterii. Zdarza się, że wygrywają osoby, które nie posiadają odpowiedniego przeszkolenia, doświadczenia w zawodzie czy wykształcenia i wtedy automatycznie są usuwane z listy wygranych. To jednak nie wszystko, ponieważ podczas takiej rozmowy osoba, która wygrała, musi również zapewnić urzędników, że będzie w stanie samodzielnie utrzymać całą swoją rodzinę minimum przez rok lub że posiada w Stanach sponsora, który będzie w stanie ich utrzymać. O tym, że Zielona Karta jest ogromną możliwością na poprawienie jakości swojego życia świadczy chociażby fakt, że nie tylko osoba wygrana jedzie, ale również jego najbliższa rodzina, a więc parter – mąż lub żona oraz dzieci. Dzięki temu rodzina pozostaje wciąż w komplecie, a każde z nich otrzymuje niesamowitą szansę na całkowita zmianę dotychczasowego życia. Jak widać, loteria ta zwłaszcza w dzisiejszych czasach cieszy się coraz większym zainteresowaniem w różnych częściach świata – u nas – niezmiennie tak samo.

Podobne artykuły